جامعه مهدوی در کلام رهبری

 

 ... دورانی خواهد رسید که قدرت قاهره حق، همه قله‌های فساد وظلم را از بین خواهد برد وچشم انداز زندگی بشر را، با نور عدالت منور خواهد کرد.(1)

... دنیای سرشار از عدالت، پاکی، راستی، معرفت و محبت، دنیای دوران امام زمان (عج) است، که زندگی بشر هم از آن جا به بعد است. زندگی حقیقی انسان در این عالم، مربوط به دوران بعد از ظهور امام زمان (عج) است که خدا می‌داند، بشر در آن‌جا به چه عظمت‌هایی نایل خواهد شد.(2)

انتظار اسلامی؛ یعنی، انتظار دنیایی سرشار از عدالت، راستی، صمیمیت، انسانیت، معنویت، فضیلت و اخلاق انسانی صحیح که در آن حاکمیت زر و زور و تبلیغات مزورانه و خبیثانه رسانه‌های جمعی شرق و غرب، راهی ندارد.

... حکومت الهی حضرت بقیه`ا... - ارواحنافداه - حکومتی است که در آن مقررات حاکم بر مردم، خواست آمریکا ودیگر قدرت‌های زورگوی شرق و غرب نیست، بلکه حکومت عدالت، مواسات و مساوات، حکومت معنویت و فضیلت است و امروز هر کسی که برای عدالت، در راه دین وخدمت به محرومان حرکت می‌کند، باید خوشحال و امیدوار باشد؛ زیرا آینده متعلق به او است.(3)

ظهور حضرت بقیه ا... امام زمان (عج) و ایجاد محیطی آکنده از عدل واقعی - عدل کامل الهی و اسلامی- بالاترین شرایط زندگی مادی ومعنوی انسان است.

اگر فطرت انسانی، تحت فشار قدرت‌های استکباری مسخ و لگدمال نشود؛ دل‌ها به طور فطری و طبیعی، منتظر چنان آینده‌ای است و بدون تردید آن قدرت متکی بر عدل مطلق الهی، پرچم خواهد برافراشت.(4)

حرکت جوامع اسلامی و حرکت همه جوامع بشری، به سوی خیر وصلاح است، به سوی حکومت حق وعدالت است؛ به سوی نابودی خواست‌های استبداد است؛ به سوی روی کار آمدن مستضعفان است که در شکل عادل‌ترینش در دوران ظهور ولی عصر(عج) تامین می‌شود.(5)

... در حقیقت آن جامعه‌ای که در دوران ظهور حضرت ولی عصر(عج) به وجود خواهد آمد؛ همان جامعه‌ای است که همه پیغمبران الهی، برای تهیه مقدمات آن از جانب الهی مبعوث شدند؛ یعنی، ایجاد یک جامعه‌ای که بشریت در آن جامعه، بتواند به رشد وکمال متناسب خود برسد. اگر این آیه قرآن که درباره بعثت پیامبران می‌فرماید «لیقوم الناس بالقسط»؛ یعنی؛ پیغمبران مبعوث شدند تا قسط و عدل در جامعه بشری استوار بشود، اشاره به هدف بعثت می‌کند، پس حکومت مهدی(عج) و جامعه مهدوی، همان جامعه‌ای است که این هدف را، بهطور کامل تامین میکند.(6)

... ولی عصر - صلواتا... علیه - میراث بر همه پیامبران الهی است که می‌آید و گام آخر را در ایجاد آن جامعه الهی بر می‌دارد. مقداری درباره اوصاف آن جامعه من حرف بزنم. البته اگر شما در کتب اسلامی، در متون اصلی اسلامیدقت کنید، همه خصوصیات آن جامعه به دست می‌آید. همین دعای ندبه‌ای که در روزهای جمعه، ان‌شاءا... موفق باشید و بخوانید و می‌خوانید؛ خصوصیات آن جامعه ذکر شده است. آن‌جایی که می‌گوید: «این معز الاولیاء و مذل الاعداء»؛ مثلا آن جامعه، جامعه‌ای است که اولیای خدا در آن عزیزند و دشمنان خدا در آن ذلیل و خوارند؛ یعنی، ارزش‌ها و معیارها در آن جامعه، چنین است: «این اثومل لاحیاء الکتاب و حدوده». آن جامعه، جامعه‌ای است که حدود الهی در آن اقامه می‌شود؛ یعنی، همه حد و مرزهایی که خدا معین کرده است واسلام معین کرده است، در جامعه زمان امام زمان (عج)، آن حد و مرزها مراعات می‌شود. امام زمان وقتی که ظهور می‌کند، جامعه‌ای می‌سازد که به طور خلاصه، دارای این چند خصوصیت است که من آن را می‌گویم و شما برادران و خواهران عزیز دقت کنید. در آیات و در ادعیه که وارد شده است؛ وقتی می‌خوانید، ذهن خود را در این مورد بازتر و بازتر کنید. فقط خواندن دعای «ندبه» کافی نیست؛ درس گرفتن و فهمیدن آن لازم است.

/ 0 نظر / 13 بازدید